27. 1. 2023

Vztah tchýně k vnoučatům

Pokud je něco, co je velmi důležité, pak je to to, aby babička dobře vycházela se svými vnoučaty. Pokud svá vnoučata nebude mít ráda, rozhodně to není dobré. Proč? Protože se něco takového na dětech podepíše. Jsou děti, které poznají, že je někdo nemá rád a do budoucna to na ně může mít velký vliv.

Mnohé děti opravdu poznají, že někde nejsou vítány, i když to člověku nemusí připadat. Může se klidně stát, že se před vámi bude tchýně chovat tak, že nepoznáte, že nemá radost z toho, že jste za ni přijeli na návštěvu. Jsou lidé, kteří něco takového skrývají a jakmile zajdete za roh, začnou vás pomlouvat.

babička a vnoučata

Bohužel je to dnes s lidmi těžké. Každý by nejraději mluvil rodičům do výchovy a speciálně babičky. Ty ale nechápou, že dnes už je to všechno úplně jiné, než tomu bylo dříve a už dávno se nepoužívají věci, které se používaly, když byly malé. I něco takového může vést k tomu, že tchýně nebo vaše maminka začnou mít k dítěti určitý odpor, protože nebudou vychovávány podle jejich představ.

Těch věcí, které mohou mít vliv, je celá řada. Některé z nich se nedají ani nijak ovlivnit, takže pokud zjistíte, že vaše tchýně není nadšená z návštěv svých vnoučat, můžete udělat to, že zde budete jezdit čím dál tím méně. Je sice možné, že se budete časem potýkat s otázkami svých dětí, kdy zase uvidí babičku, ale nedá se nic dělat, když je to tak, jak to je.

babička a vnouče

Je mnoho dětí, které mají jen jednu babičku nebo které nemají babičku žádnou. V dospívání je může mrzet, že například nezůstávaly na noc u své babičky, ale pokud to je skutečně tak, že tchýně o ně nejeví zájem a to dokonce ani v případě, že mají narozeniny, nebo se k nim nechová hezky, je lepší přestat se stýkat, protože by to mohlo zanechat šrámy na srdci vašich dětí, kdyby se dozvěděly, jak to ve skutečnosti je.

Jednou, až vyrostou, jim sice budete muset říct pravdu a je možné, že jim to bude líto, ale pochopí to. Nemějte proto obavy. Je vždy potřeba udělat maximum a to zejména pro bezpečí vašich dětí.