Efektivní taktika pro nezkrotné dítě

Skvělé naslouchání a odpovídající porozumění jsou základem plodné výchovy dětí. Emoce vašeho dítěte, zejména pohledy a závěry neukázněného dítěte, stojí za to, a měli byste se ujistit, že si ponecháte příležitost posadit se, přímo naslouchat a upřímně o nich mluvit.

Je to podle všeho charakteristický sklon spíše reagovat než reagovat na jejich požadavek na pozornost. Toto nezkrotné dítě odsuzujeme ve světle našich vlastních pocitů a setkání. Ať už je to jakkoli, reagovat na něj znamená reagovat na pocity a pocity našich dětí a umožnit jim komunikovat transparentně a upřímně bez obav z následků z naší strany.

m

Reakcí však posíláme našemu dítěti zprávu, že jejich pocity a hodnocení jsou neplatné. Ať je to jakkoli, tím, že odpovídáte a ptáte se na důvod, proč se dítě cítí tak, jak se cítí, otevírá diskurz, který mu umožňuje dále mluvit o svých emocích a umožňuje vám lépe porozumět tomu, v jaké pozici se nachází. udržování.

Odpovědi vám rovněž dávají šanci vypracovat se svým dítětem odpověď nebo domluvu činnosti, kterou by možná nebylo schopno vymyslet samo. Vaše dítě také ocení skutečnost, že máte zájem vědět, jak se cítí.

Za těchto okolností je důležité věnovat svému dítěti plnou pozornost tím, že odložíte denní tisk, přestanete umývat nádobí nebo vypnete televizi, abyste mohli slyšet celý příběh a diskutovat se svým dítětem od oka k oční bulvě. Odolejte nutkání panikařit, buďte zvědaví a o chvíli později nabídněte potenciální odpovědi na daný problém.

m

Snažte se neodrazovat své dítě, zvláště pak neposlušné dítě, aby se cítil naštvaný, rozzlobený nebo zmatený. Naší základní povahou může být odrazovat naše dítě od jeho zamýšleného jednání, ale může to být neúčinná strategie. Ještě jednou věnujte pozornost svému dítěti, ptejte se, abyste objevili důvod, proč se tak cítí, a poté nabídněte potenciální odpovědi, které odradí od jakýchkoli hrozných sklonů.

Podobně jako my, i naši mladí mají emoce a zažili nepříjemné okolnosti. Tím, že vědomě nasloucháme a zajímáme se o to, co naši mladí říkají, jim dáváme najevo, že nám na tom záleží, jsme připraveni pomoci a máme srovnatelná vlastní setkání, ze kterých mohou čerpat.

Mějte na paměti, spíše reagujte. To je mnohem výhodnější pro rodiče i pro dítě.