Road trip. Věci co potřebujete vědět, než vyrazíte

Road tripy se staly velice oblíbené hlavně u mladé generace. Bývaly tu i před několika lety. Možná vy sami jste takový pořádný road trip zažili. První road tripy byly pořádány v Americe. V zemi, kde vládla svoboda a žádné závazky. Ještě v době, kdy my jsme byli vázáni režimem, který nám nedovoloval dělat si, co se nám zlíbilo.

 

karavany

 

Nyní však můžeme. Vezměte nějaké spolehlivé auto, kupu kamarádů nebo členy vaší rodiny a vyrazte. Předtím, než na nějaký road trip vyrazíte byste si měli přeci jen zkontrolovat pár věcí. Takovou důležitou informací, kterou byste měli před vjezdem do jiného státu (pokud budete cestovat přes hranice ČR) vědět jsou zákony daných silnic. Co stát to jiné zákony. Nestane se, že by byly nějak extrémně jiné od těch našich, ale jisté rozdíly se najdou. Proto byste si měli zákony řádně prostudovat, aby pak nedošlo k nepříjemnostem spojených s pokutami.

 

karavan u jezera

 

Když už toto máte zjištěné, měli byste zařídit, aby po vaší cestě bylo všude dostatek čerpacích stanic. Vy sami víte, kolik vaše auto vydrží na plnou nádrž. Může se stát, že se dostanete do oblasti, kde nikde poblíž žádná stanice není a pak jste tak trochu nahraní. Nemáte nikoho komu zavolat, zrovna nebudete mít ani signál, takže si nebudete moci najít žádnou odtahovou službu nebo jinou podobnou pomoc. Je také důležité si zjistit v případě nehody telefonní čísla na tamní záchranné složky.

 

Před odjezdem si buď můžete nebo nemusíte naplánovat přesnou trasu a cíl. Někteří lidé rádi riskují a jedou tam, kam je auto zavede. Ale ne vždy se to vyplatí, jelikož můžete minout zajímavá místa kolem, nebo různé památky, které by jistě stály za zastávku.

Další takovou spíše kosmetickou věcí je, že byste si měli zařídit místo, kde spát. Nejlepší je jet v nějakém karavanu či dodávce. Je tam hodně místa na rozložení spacáků a na spaní s uzavřenou střechou.