Na dentální hygienu nezapomínejte! Víte, proč byste ji měli navštěvovat pravidelně?

Máte pocit, že je důležité chodit pravidelně na prohlídky k zubaři? A víte, že důležité je navštěvovat i dentální hygienu? Proč byste to neměli opomíjet?

Na dentální hygienu nezapomínejte! Víte, proč byste ji měli navštěvovat pravidelně?

Možná si myslíte, že dentální hygiena je důležitá jen pro ty, kteří mají potíže s dásněmi, paradentózou nebo chtějí zlepšit jen esteticky vzhled svých zubů. To je ale velký omyl. Stejně tak, jako si hlídáte to, zda chodíte pravidelně na preventivní prohlídky ke svému zubnímu lékaři, byste si měli pohlídat i to, zda jste již byli na dentální hygieně a před jakou dobou to bylo. Řada zubařů sice svých pacientům dentální hygienu pravidelně doporučuje, ale nikdy vám návštěvu nemůže žádný zubní lékař přikázat. Pokud si ale uvědomíte, jak moc je to důležité, určitě si to již budete hlídat sami.

nástroje na zubní hygienu

Nečekejte, až se problémy objeví

Péče o zuby je nesmírně důležitá, nikdo nechce mít potíže se zuby, zvláště když si představíme, jak moc zuby dokážou potrápit, chceme se o ně vhodně starat. Jenže, co je dost a co málo? Většina lidí si myslí, že stačí navštěvovat pravidelně zubního lékaře, ten provede preventivní prohlídku, případně zuby opraví, poradí si s kazy a poradí, jak se o zuby starat. Jenže tím neděláte pro své zuby všechno, co můžete, co je potřeba. Pokud chcete, aby vaše zuby měly tu nejlepší péči, byly zdravé a vy jste pak neměli žádné problémy, musíte se zaměřit i na dentální hygienu. Ta není vhodná jen pro někoho, navštěvovat by ji měli úplně všichni.

kartáčky na zuby

K čemu slouží dentální hygiena?

Dentální hygiena Praha je vhodná úplně pro všechny, nejde totiž o to, že by dentální hygiena byla jen jakýmsi doplňkem v péči o zuby, tedy pokud se bavíme o estetické stránce. Kdepak, díky pravidelným návštěvám dentální hygieny udržíte své zuby zdravější a to zejména díky tomu, že během návštěv se zbavíte zubního kamene a dozvíte se přesně to, co potřebujete. Naučíte se lépe pečovat o své zuby, získáte přehled o tom, jak jsou na tom vaše dásně. I o dásně je totiž potřeba se starat, nemoci dásně jsou nepříjemné a mohou vést až k paradentóze. Jakmile se objeví paradentóza, začnou dásně krvácet a je velké riziko, že i zdravé zuby začnou vypadávat.

Dentální hygiena tak patří k nezbytné prevenci péče o zuby a celou ústní dutinu.