Dražbou k novému bydlení

Když chcete koupit nemovitost máte několik způsobů, jak ji získat. Můžete se obrátit na realitního makléře či realitní kancelář a vybrat si z jejich nabídky. Nebo můžete jít trošku riskantnější cestou a můžete sledovat dražby a do některé z nich se přihlásit. Banky či finanční úřady, čas od času vypisují dražby svých neplatičů. Někdy jde o zařízení bytu, někdy o auta a také o nemovitosti a to často i s jejich vybavením. A to bývá jediným mínusem celé dražby, protože v dražbě většinou koupíte nemovitost výhodně.

dražba

Vydražili jste nemovitost, kterou jste viděli jen letmo při obhlídce a teď vás čeká hromada práce s jejím vyklizením? V dražbě totiž nemusíte získat jen nemovitost k bydlení, ale vydražit se dají i kanceláře nebo výrobní prostory zkrachovalé firmy, ve kterých často zůstanou věci, které jsou určeny k likvidaci, ale tu je potřeba provézt zodpovědně. Proto jsou tady firmy, které se zabývají nejen samotným stěhováním, ale i tříděním a likvidací. Jednoznačně vám ušetří spoustu práce a starostí, protože některé nemovitosti jsou nacpaná od podlahy ke stropu skutečným nepořádkem, který je potřeba probrat, roztřídit, odnosit do kontejnerů a odvézt na skládku.

kontejner

Koupí nemovitosti v dražbě se dají ušetřit velké peníze a není divu, že se sledování dražeb věnuje mnoho lidí, ale i firem. A těmto firmám nejde o harampádí, které se v nemovitostech nachází, ale o nemovitost samotnou. Ale možná že se najdou i věci, které se opět dají vydražit. Proč ne, projděte si svou v dražbě nabytou nemovitost, proberte co se vám bude hodit a zbytek nechejte zlikvidovat profesionální firmou, která provádí vyklizení vydražené nemovitosti. Ušetříte si spoustu času, kdy už můžete koukat po dalších dražbách a plánovat, o kterou budete bojovat příště.

Dražba vždy znamená, že někdo zkrachoval a nezvládat své finanční závazky, je to jistě smutný příběh, ale pro dražitele je to způsob, jak přijít zpět ke svým penězům.