Levné ubytování v Praze pro výlety s dětmi

Kam zamířit s dětmi do Prahy

Na kole pražskými parky – ubytujete-li se někde v blízkosti metra na okraji města, kde je klid od přeplněných ulic hlučnými turisty, například formou levného ubytování v Praze, můžete se vydat s dětmi metrem a vzít s sebou jízdní kolo jako spoluzavazadlo. Pražský dopravní podnik to umožňuje a vy pak svůj pobyt zajímavě oživíte na cyklostezkách v Přírodním parku Divoká Šárka, v oboře Hvězda, ve Stromovce, v údolí Kunratického potoka, u Hostivařské přehrady, anebo v Modřanské rokli.

Divoká Šárka

Netradiční plavba po Vltavě – několik desítek šlapadel je k pronájmu k dispozici na Slovanském ostrově. Dětem se jistě bude líbit i netradiční řešení v podobě plovoucích labutí na šlapací pohon, s nimiž můžete obdivovat okouzlující panoramata Petřína, Pražského hradu a Karlova mostu s Mosteckou věží. Možné jsou i večerní plavby s rozsvícenou lucernou. Vzhledem k tomu, že je na říční hladině vždy chladněji, než v městských ulicích, doporučujeme plavbu absolvovat za slunečného počasí v letním období.

Park na Vyšehradě

Motýlí dům – v ulici Na Příkopě se nachází motýlí dům Papilonia. Byl vybudován v suterénu objektu, kde se prodávají hračky, a tak můžete svým ratolestem kromě nějaké drobnosti z Prahy dopřát i pohled na exotické krasavce. Ti žijí v prostředí, připomínající tropickou domovinu jihovýchodní Asie, tedy zhruba v 85 % vlhkosti vzduchu a při teplotě 29 stupňů Celsia. Některé exempláře jsou skutečně působivé, můžete tu spatřit i takové, jejichž rozpětí křídel přesahuje 18 cm.

Inspirativní železniční modely – děti nemají rády nudu a zabavit je za deštivého počasí je někdy docela obtížné. Zkuste s nimi zamířit trasou B pražského metra ke stanici Anděl, kde se několik let budoval obrovský komplex železničního modelářství na ploše úctyhodných necelých šesti set čtverečních metrů. Vláčky se tu prohání střídavě v režimu den a noc, noční atmosféra s osvětlenými objekty, semafory a závorami je obzvlášť působivá a jistě se dětem zalíbí. V České republice sahá tradice železničního modelářství hluboko do poválečné historie – až do poloviny dvacátého století a třeba si zrovna ty vaše ratolesti modely vláčků zamilují.