Silná technika

Věřili byste, že za několik let bude informační technologie tak rozšířená, že jí bude mít každý opravdu rád a bude nucen ji dokonale umět a ovládat? A že se budou pořádat různé workshopy a taky kurzy, aby člověk dokonale pochopil informační technologie? Pokud si to nemyslíte, tak jste na omylu, protože dnešní doba přeje opravdu připraveným lidem. A já se tomu nedivím. Vemte si, kolik středních nebo vysokých škol už je založeno na tom, že každý žák a učitel musí dokonalé ovládat počítač. Nemyslím tím třeba samozřejmě ihned nějaké žáky nebo studenty, ale hlavně učitele.

Opravdu denně pracuji s počítačem.

Neznám totiž opravdu žádného učitele, který by nebyl povinen umět na počítači zacházet opravdu dokonale a aby neměl přehled o informačních novinkách. Já sama totiž vyučuji výtvarnou výchovu. A vy si možná říkáte, že jsem z obliga. Že učitelka na výtvarnou výchovu opravdu nemusí umět nic na počítači.

Dnes jsou technologie výtečné.

Tohle ale vůbec není žádná pravda. A to, i když já vyučuji výtvarnou výchovu, tak taky musím umět více než jenom základy na počítači. Takže taky umím dělat různé vektory anebo pracovat s excelem anebo s Wordem. Taky jsem se kdysi učila pracovat s počítačovými tabulkami, to bylo kvůli tomu, když jsem studovala střední školu a chtěla jsem potom být účetní. A účetní využívají na počítači opravdu kvalitní špičkovou informační technologii, která nemusí opravdu padnout všem. Sice jsem tedy účetní nakonec neudělala, jsem učitelka tělocviku a výtvarné výchovy, ale stále navštěvuji odborné kurzy, které se zabývají počítačem a informační technologií. Protože všichni víme, že informační technologie jde stále dopředu takže se má člověk vždycky zatímco učit. A co si myslíte o tom vy, že je v dnešní době už hodně důležité umět na počítači? To třeba můj šestiletý syn umí s počítačem skvěle zacházet a pustí si online film.