O výhodách kočárků „golfky“

Obratnost

Když se zaměříte na hráče golfu v terénu a budete je sledovat, jak obratně si počínají s vozíkem golfových holí, bude vám jasné, že velmi podobné je to i s kočárky, kterým se trefně přezdívá právě „golfky“. Golfky kočárek zelenazirafa.cz těží ze své velmi nízké hmotnosti, a to je také jedním z hlavních důvodů, proč si je maminky malých ratolestí pořizují. Mohou se s nimi velmi operativně, pružně a flexibilně otáčet prakticky na místě, a pohybovat se v terénu rychle a svižně. Jedinou slabinou golfek jsou malé průměry kol, které sice umožňují onu flexibilitu, ale hůře se jim překonávají větší nerovnosti terénu. Proto se golfky příliš nehodí na dlouhé procházky po lesních cestách, v polních úvozech a kdekoli v krajině, kde zrovna není k dispozici asfaltová silnice nebo dlážděný chodník.

kočárek golfky

Úložný prostor

Máte-li doma kočárek, např. dvojkombinaci, jedná se o typ s pevným podvozkem, který zabere poměrně mnoho místa. Potřebujete k tomu určitý prostor např. v předsíni či v chodbě, a toto bývá v některých malých bytech problém. S golfkami nic takového neřešíte, jsou skládací a ve složeném stavu tak malé, že o jejich existenci v bytových prostorách pomalu ani nevíte.

golfový kočárek

Barva

Golfky se vyráběly již za socialismu, na konci osmdesátých let minulého století to byl doslova velký hit. Ovšem ty současné modely golfových kočárků jsou jiné. Sofistikovanější, propracovanější a také hezčí. Bývají barevné a barvy, jak známo, rozveselí mysl nejen dětem, ale i jejich rodičům.

Rukojeť a stříška

Preferujete-li ovládání kočárku jednou rukou, zaměřte se na takové golfky, které disponují spojenou rukojetí. Nemají ji však rozhodně všechny výrobky tohoto typu, a tak buďte při nákupu pozorní. Podobné je to i se stříškou, ne všechny golfové kočárky ji mají ve standardní výbavě, stříška poskytuje nebývalý komfort a chrání děti jak před sluncem, tak částečně i před deštěm.