Je snadné přijít o majetek

V životě se vám může stát, že přijdete o majetek. Nikdy to není jednoduchá situace, ale vždy se dá najít řešení.

Živelná pohroma je něco, co nelze předvídat a čemu se nedá zabránit, ale dá se proti tomu pojistit. Škody jsou pak více než materiální, tak ty psychické. Přijdete o vzpomínky, fotky, na čas o střechu nad hlavou apod., ale s pomocí pojišťovny si opět nové bydlení zařídíte, i když bolest v srdci přetrvá dlouho.

peníze

Můžete také přijít přímo o peníze, a to jak vlastní vinou, tak vinou vašeho manžela či manželky, čemuž se díky společnému jmění manželů dá bohužel jen těžko zabránit.

Podvodníků, kteří se vás pokouší nalákat na výhodné investice, nebo i sňatkoví internetoví podvodníci, kteří z vás vylákají peníze, těmi se zprávy v novinách jen hemží. Tohle jsou ztráty, za které si můžeme sami, vlastní hloupostí a neopatrností. Horší je, když se dostaneme do finančních problémů díky svému partnerovi jak v rámci domácnosti, tak v rámci spolumajitele firmy.

žebrák

Při sňatku se automaticky stáváte společně majitelé všech zisků, ale také ztrát. Pokud se váš manžel, či manželka za vašimi zády upíše k nějaké půjčce, nebo se jiným způsobem zadluží tak, že je na vás vyhlášená exekuce, neuděláte nic, budete muset dluhy vyrovnat, i když o aktivitách partnera nemáte vůbec ponětí. V případě podnikání jednoho z manželů se dá všemu předejít manželskou smlouvou. V momentě, kdy dluhy vyplavou na povrch je již pozdě se rozvádět . Máte prachy v prachu Hypoteka-bez-registru a musíte se společnými silami z dluhu dostat, třeba hypotékou nebo nebankovní půjčkou. Někdy vyjdou dluhy na povrch až smrtí manžela či manželky. Tady není ani řešením, když se vzdáte dědictví, protože polovina dluhů stejně půjde na vaši hlavu. Možná hodně zdatný právník vám bude moct pomoct, ale jak jsme už říkali, společné jmění manželů platí pro zisk i pro dluhy.