Jaro v zahradě

V tomto článku se dozvíte několik tipů, jak svou zahradu ozvláštnit a připravit ji na slunečné období co nejlépe a hlavně tak, aby se vám tam teplé počasí prožívalo co možná nejvíce hezky je to jen možné.

Příprava záhonů

Pokud jste nadšeným zahradníky, určitě vás nenechá chladnými půda, která přímo volá po tom, aby do ní bylo něco zasazeno. Jestli se rozhodnete pro barevné květiny, sladké jahody či množství zeleniny, záleží jen na vašich preferencích. Věřte ale tomu, že v zimních měsících různé kompoty či marmelády s radostí najdete.

Dívka na hřišti

Prvky pro děti

Jestliže jsou součástí vaší rodiny malé ratolesti, různé zahradní atrakce budou zcela jistě patřičně oceněny. Pro malé stavitele zkuste zařadit do zahrady pískoviště, na kterém se vyřádí a navíc procvičí motorické dovednosti. Větší děti mohou ocenit houpačku či provazový žebřík na stromě, případně svůj vlastní dřevěný domek na zahradu. A pokud chcete využít takového prvku, který bude vhodný i pro vás, jako již dospělé členy, správnou volbou může být například bazén. Bazén využije v letních měsících prakticky celá rodina. A výsledkem bude, že děti odtáhnete od dnes tolik oblíbených obrazovek a dopřejete jim příjemný pobyt u venkovních radovánek.

Dívka na houpačce

Přizpůsobení pro oslavy

Zahrada je častým místem pro konání oslav a letní setkávání s přáteli či rodinou. Dobrou volbou bude tedy zajistit pro ně příjemné prostředí k těmto chvílím. Zahradní lavice, pergola nebo party stan je pro tyto činnosti přesně to pravé. Pokud má být součástí takových oslav i grilování, nezaškodí vytáhnout gril či přichystat ohniště. Ostatně, každá oslava s přáteli probíhá v jiném duchu. Stejně tak je tomu i u příprav zahrady, a pokud jste jejími šťastnými vlastníky, asi máte své vlastní plány a zkušenosti, jak se k těmto přípravám postavit a jak si v letních měsících užít toho, co vám zahrada nabízí, co nejvíce je to jen možné.