Japonsko


Co se vám vybaví, když se řekne Japonsko? Je pár věcí, které máme s Japonskem spojené.

Fotografování a cestování.

Kdo by nepotkal někde na výletě Japonce. Jsou všude na významných památkách po celém světě. Potkáte se jak v Praze, tak v Českém Krumlově či v Lednici. Budou fotit sebe jako selfie před každou památkou a slečny se dokáží tvářit jako skutečné modelky. Budou se nakrucovat před fotoaparátem tak dlouho, dokud nebudou se svou fotografií spokojené. Na veletrzích poznáte Japonce také podle focení. Fotí si každý detail, každou součástku, jako by si to chtěli doma v Japonsku vyrobit sami.

Čajový obřad.

Kdo by někdy neslyšel o čajovém obřadu. Angličané si také umí vychutnávat čaj, ale Japonci už z jeho přípravy udělali obřad. Známe to převážně z filmů, ale zažít to přímo v Japonsku musí být skutečný zážitek.

zahrada

Sushi.

Japonci jsou mistři v tzv. raw stravě. Jsou to všechny pokrmy, které vzniknou bez tepelného zpracování. Sushi není úplně typický příklad raw stravy, protože jsou to syrové ryby a vařená rýže, protože ta se jíst syrová nedá.

Bonsaje

Zmenšeniny stoletých stromů, které jsou s neuvěřitelnou pečlivostí a trpělivostí ostříhávány malými nůžkami a tvarovány po celé roky. Jsou pěstovány v plochých květináčích a vypěstovat bonsaj je otázka celého života zahradníka. Bonsaj se dá vypěstovat v podstatě z každého druhu stromů. Krásné jsou jehličnaté, které jsou zelené po celý rok, ale i ovocné stromky, třeba třešeň jako kvetoucí bonsaj je dechberoucí.

pagoda

Japonské zahrady.

Japonské zahrady jsou často i u nás součástí zoologických zahrad nebo botanických zahrad. Jsou v nich převážně bonsaje, ale určitě tam budou i typické japonské pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz se čtvercovou střechou a rohy střechy prohnutými nahoru.

Japonsku se říká země vycházejícího slunce a určitě by stálo za návštěvu.