Jak ušetřit na zimní dovolené?

Zimní dovolená je pro nadšence do zimních sportů často ještě lepší volbou než letní dovolená někde v teple u moře. Jenomže zimní dovolená umí být pěkně nákladnou položkou ve vašem rodinném rozpočtu, zvláště, pokud vyrazíte na hory s celou svou rodinou. Kvůli zdražování energií se předpokládá, že se zdraží i zimní dovolené, jelikož takový provoz sjezdovek je na elektřinu velmi náročný.

Jak tedy můžete ušetřit?

Zamluvte si dovolenou s dostatečným předčasem. Nejen, že budete mít daleko více možností na výběr, ale ještě máte šanci, že budete mít dovolenou za opravdu dobrou cenu, jelikož můžete chytnout takzvané „first minute“ akce. A to zvláště, pokud si kupujete zájezd přes cestovní agenturu. Pokud budete ubytování a vše ostatní pár dní před plánovanou dovolenou, mohou vás částky nemile překvapit.

zimní sporty

Jestli hodláte lyžovat či se věnovat snowboardingu, zakupte si lístky na sjezdovky dopředu přes internet. Dnes už snad každé lyžařské středisko má svůj e-shop, na kterém nabízí zvýhodněné passy za nižší ceny, než pokud byste je kupovali až na místě. Navíc se tak vyhnete frontám a v klidu si doma promyslíte, jakou variantu si chcete zakoupit.

Pokud je to možné, hledejte ubytování, na kterém vám nabídnou alespoň polopenzi. Často vás to vyjde výhodněji, než pokud byste si měli všechno jídlo kupovat sami a stravovat se v restauracích. Další možností je apartmán s kuchyňkou, kde si můžete poměrně levně vařit, ovšem za předpokladu, že se vám bude chtít stát na dovolené u sporáku a vyvářet.

lyžování

Místo profláknutých a velkých lyžařských středisek se zkuste pro tentokrát zaměřit na ty menší a v České republice, abyste ušetřili za cestu. V menších střediscích se často setkáte s daleko příjemnějšími cenami než v těch větších. Jednou takovou možností je příjemné lyžařské středisko v Orlických horách Čenkovice ski areál Ski Bukovka.