Jak na vás působí vonné esence

Dopřejte si vířivou lázeň proti stresu

Když jste sevřeni stresem, vaše tělo na něj reaguje způsobem, který rozhodně nepatří k obvyklým a přirozeným. S krátkodobým stresem se zdravý jedinec vypořádá poměrně rychle, ale jestliže stres přejde do chronické formy, je to již patologický stav, který by se měl urychleně řešit.

Kromě odstranění příčiny stresu si můžeme vypomáhat různými prostředky a k těm nejúčinnějším patří masáže a vířivá lázeň. Pobyt ve vířivce dokáže vysloveně divy a máte-li možnost ji provozovat, nebo alespoň někde občas využít, rozhodně neváhejte.

vířivá lázeň

Nepodceňujte sílu vůní

Čich a chuť považují někteří lidé za důležitější smysly, než sluch a hmat. Bez nich by byl život nesmírně chudý a vedl by mnohé z nás k hlubokým depresím. Dokážete si představit neustále, den co den, konzumovat pokrmy naprosto bez chuti, a žvýkat je jen jako beztvarou hmotu? Bez čichu bychom neznali vůně květů a ovocných plodů, ale i docela prostou vůni čerstvého povětří, a bez vůní by byl ochuzený i sexuální zážitek, kdy podle jemné vůně potu vnímáme partnerskou přitažlivost a mimo jiné tím bráníme i nezdravému incestu.

levandulová aromaterapie

Aromaterapie má podobný vliv, jako masáže

Obrovský pozitivní vliv proti stresu má i aromaterapie, provozovaná jako součást vířivé lázně. Proto se do ní přidávají i vonné esence, které nám přiblíží podle momentální nálady a rozpoložení některé přirozené přírodní produkty, jako je citrusové ovoce, některé aromatické byliny (levandule a máta), anebo aromatické druhy dřevin (borovice, eukalyptus).

Vířivá lázeň obohacená vonnými esencemi vás může posunout blíže k sobě sama, může vám navodit relaxační a meditační atmosféru a můžete tu také být schopni důležitých životních rozhodnutí, které byste za jiných okolností odkládali, anebo byste jim vůbec nevěnovali pozornost. Můžete tu mimo jiné naplánovat i termín svatby anebo promyslet, kam pojedete na dovolenou.