Abyste se na lyžích cítili jako v bavlnce

Když se lyžař vypraví na svah za ideálních podmínek, kdy mu nad hlavou svítí slunce, svah je pokrytý čerstvým prachovým sněhem, je bezvětří a teplota je tak akorát, lehce pod nulou, může to být fantastický zážitek i s výstrojí, která není zrovna ideální. V takovém prostředí se dá dobře lyžovat i v retro stylu, se starým vybavením, například na maškarní recesi.

Ne vždy jsou však podmínky takto optimální a spíše se stává, že narazíte na nějaký problém. Buď je silnější vítr, anebo padá těžký sníh, který ulpívá na oblečení, anebo se vám občas podaří upadnout do sněhové muldy a nabalit na sebe poměrně silnou sněhovou vrstvu. Máte-li na sobě retro šponovky, budou v tu ránu promočené, a totéž platí i pro vaše rukavice.

Moderní lyžařské vybavení je přece jen na jiné úrovni, ve srovnání s dobou před třiceti lety, a tak se vyplatí věnovat pozornost každému detailu, tedy i zmiňovaným rukavicím. Co by měly splňovat, aby se vám lyžovalo naprosto komfortně?

lyžař na svahu

Zateplení – to je asi to první, co vás v souvislosti s komfortem napadne. Kvalitní rukavice jsou vyplněné dutým vláknem, které je dostatečně hřejivé.

Jemnostrukavice Didriksons https://www.c-store.cz/Rukavice-c134_1799_3.htm musí být nejen teplé, ale také dostatečně jemné, nejlépe vypolstrované fleecovou tkaninou.

dětský lyžař

Regulace na suchý zip – suché zipy jsou to nejlepší řešení pro přesné utažení rukavic v oblasti zápěstí. Zapomeňte na tkaničky, šňůrky a zapínání na patentky. Suchý zip by neměl chybět na žádné části lyžařské výstroje.

Podlepené švy a voděodolnost – co vám budou platné rukavice, které po několika pádech promáčíte, a budou vás v nich studit ruce. Potřebujete materiál, který odpuzuje vodu a zároveň propouští váš odpařený pot.

Barva – rukavice by také měly být atraktivní, co se týče vzhledu, musí se vám zkrátka zamlouvat i barevně a líbit se vám, případně vašemu partnerovi a vašim blízkým.