Na vodu s dodávkou z půjčovny

Dokážete si vybavit legendární skladbu Iva na a Mládka s názvem „Jez“ z roku 1976? Zpívá se tam, že dotyčný už na vodu „jezdí jenom s Vendou, a že kormidelník Jan Benda jej totálně zklamal“.

Vodáci jsou svérázní lidé, ale obvykle si dovedou poradit i v obtížných situacích, mnohem náročnějších, než které vytváří nešikovný „zadák“, kupříkladu je zapotřebí odvézt plavidla a vodácké vybavení, a pokud nemáte lodě z půjčovny, měli byste mít dobrý tip na spolehlivé vozidlo s tažným zařízením a možností připojit přívěsný vozík s nástavbou na převážení lodí.

řeka Lužnice v Táboře

Tím spolehlivým vozidlem máme na mysli třeba nákladní dodávku z půjčovny dodávek Rent car service. Dodávky bývají prostorné, mohou vézt i více osob a do nákladového prostoru se vejde veškerá bagáž. Je to výhodné hlavně v tom, že jedete všichni pohromadě, snadno se složíte na půjčovné a můžete také přímo v terénu měnit velice pružně program vodáckého putování.

Například v sobotu vyplujete z Majdaleny na Lužnici do cílové stanice pod rybníkem Rožmberk. Druhý den se rozprší a výrazně ochladí a namísto plavby přečkáte očekávaný celodenní déšť ve Veselí nad Lužnicí, kam se dopravíte autem i s plavidly. Třetí den bude po dešti, vysvitne slunce a bude vás to lákat vykoupat se v zatopených pískovnách, takže tam opět zajedete autem, a odpoledne již můžete plout z Veselí do Dráchova a Soběslavi. A pokud budete kempovat v Táboře na Harrachovce, můžete využít vůz pro výlet třeba do Bechyně, do Týna nad Vltavou nebo do Českých Budějovic, v závislosti na počasí, náladě účastníků a časových možnostech.

transportní dodávka

S dodávkou a loďmi na vozíku máte zkrátka spoustu možností, jak zorganizovat váš vodácký týden, a jak jej prožít, aby byl klidný, zábavný, pohodový a bez stresu. Jestliže vás někde někdo bude obtěžovat, anebo budete mít na řece nedostatek vody, nebo naopak předpovodňový stav, snadno se přesunete jinam, třeba z Lužnice na Vltavu, kde je průtok vody regulován, a kde bývá plavba bez problémů.