Dovolená trochu jinak

Důkazem, že i dovolená může být příjemná bez toho, že se budete muset vzdát pohodlí vlastní postele, je nadšení dětí. Které si mohou společně s vámi užít nádherných čtrnáct dnů jednodenními výlety po okolí. S večerním návratem domů. A hodně míst, která stojí za návštěvu, najdete ve všech krajích naší vlasti. Pokud je vaším domovem Severomoravský kraj, určitě si vyberete a užijete zajímavé a objevné cesty do blízkého okolí. Hned první výlet, při cestě do ostravské Zoologické zahrady a botanického parku, je Halda Ema. Která vznikla vedle těžní jámy už v roce 1861.

Den dovolené strávený v přírodě

Z původních čtyř set metrů se prohořením sice snížila na polovinu. Ale i tak nabízí nevšední pohledy na celé město. A stala se z ní chráněná památka. Výlet na vyhlášenou Štramberskou Trúbu určitě ocení všichni milovníci fauny a flóry. Botanická zahrada, která vznikla v místech vápencového lomu, jejíž základem je kamenný labyrint, připomínající antickou dobu je osázen vzácnými rostlinami.

Jednodenní výlety

Příjemný dovolenkový den lze strávit na stezce mezi korunami stromů na Pustevnách. Nadzemní panoramatické putování je v délce šesti set metrů, přičemž čtyřista metrů vede lesním úsekem. Takzvaný himalájský chodník vás zavede na skleněnou vyhlídkovou plošinu, ze které je možné pozorovat přírodní krásy okolní krajiny. Největší zřícenina hradu na Hukvaldech leží na kopci, ke kterému vede nádherná cesta stromořadím. Po prohlídce hradu je možné navštívit i muzeum slavného hudebního skladatele Leoše Janáčka, který zde žil a tvořil. Celý den si určitě vyhraďte na prohlídku Valašského muzea v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Jeden z nejstarších skanzenů byl založen v roce 1925 a je v něm rozmístěno, v jeho třech expozicích, něco kolem sta památkových objektů. Nabídka krajových specialit, nabízených v dobových krčmách přímo v areálu, učiní tento den nezapomenutelným. A určitě si chuťově neodolatelný domácí sýr, uzenou klobásu či borůvkový frgál přivezete domů.