Proč vsadit na ruční bazénový vysavač

Argumentů, proč si vybrat zrovna ruční bazénový vysavač, je celá řada. Pokusíme se tu uvést alespoň ty základní:

Cena – máte-li ve svém základním bazénovém příslušenství teleskopickou tyč, máte možnost k ní zakoupit nástavec – ruční vysavač bazénového dna, například vysavač trojúhelníkový modrý. Jeho cena vás možná překvapí, protože nepřesahuje ani tři sta korun. Zdánlivě levný výrobek však není pouze hračkou pro děti nebo domácí zvířata, která jim při hraní za pár dnů praskne, a můžete ji vyhodit. Jde o špičkový model základního typu vysavačů bazénového dna, který vám poslouží stejně dobře, jako robotické stroje.

voda v bazénu

Práci vykonáváte vy – možná se vám zdá tento argument nevhodný, ale není tomu tak. Ruční vysávání nečistot z bazénového dna je totiž velmi vhodné tělesné cvičení, které perfektně procvičí vaše ochablé zádové a břišní svalstvo, a také svaly dolních i horních končetin, svaly ramen, trapézový a deltový sval a prsní svaly. Zároveň tím zaměstnáte lymfatický systém, posílíte imunitu a zlepšíte si náladu.

plavkyně v bazénu

Dobrý pocit z práce – robotické vysavače sice pracují samočinně a dobře, ale když se na nich něco porouchá, nejde o levnou záležitost. Navíc je jejich cena stále poměrně vysoká, a mnohem lepší pocit z dobře odvedené práce budete mít tehdy, budete-li si jisti, že jste důkladně vyčistili dno i s výrobkem za pár stovek.

Trojúhelníkový tvar – zvláštní tvar plochého kvádru s trojúhelníkovým půdorysem umožňuje tomuto nástavci perfektně zabrousit do všech rohů a koutů, kam se s jinými tvary vysavačů nedostanete. Je to vydatný pomocník, s nímž si poradíte ve všech typech bazénů včetně těch, kde se nachází vstupní betonové schůdky.

Snadná údržba – na ručních vysávacích nástavcích se nemá co pokazit, nevyžadují žádnou zvláštní údržbu, pouze je oplechujte ve vodě s běžnými čisticími saponáty.