Čistá bazénová voda

Filtrace

Jestliže napustíme vodu do bazénu a necháme ji zde jen tak na pospas osudu, tak za krátkou dobu nebude vhodná ke koupání. Jak je známo, tak zde stojí, a kromě znečišťování se v ní začnou tvořit zelené organismy jako jsou sinice. Kvůli nim se řada vodních ploch lidem přes léto zavírá, aby se zde nekoupali, protože to není nic dobrého pro jejich zdraví. Aby byla voda v bazénu stále čirá, tak je zapotřebí se jí věnovat.

bazénová filtrace

Jako první je potřeba zakoupit dle objemu bazénu dostatečnou pískovou filtraci. Čerpadlo prožene vodu pískem, ve kterém se zachytí všemožné nečistoty. Pochopitelně je potřeba písek sem tam vyměnit. Samotnou filtraci je vhodné tak jednou za dva týdny propláchnout. Samotná filtrace však o odstranění všech nečistot nestačí. Dále je potřeba mít bazénový vysavač k odstranění nečistot na povrchu bazénu. Takový ruční je levný, ale potom jsou tu ty robotické, které celý proces vysávání zajistí sami a ušetří nám čas.

Musíme vytrvat

Dále se neobejdeme bez chemie, kdy nejdříve musíme zjistí hodnotu pH a v případě potřeby ji upravit do normálního stavu. Jakmile máme tento proces za sebou, tak se můžeme vrhnout na používání chlóru. Ten je potřeba z toho důvodu, že slouží jako taková dezinfekce a zabraňuje tvorbě zelených organismů, přičemž musíme jej dávkovat v přiměřeném množství vzhledem k množství vody. V této péči musíme vytrvat dlouhodobě.

venkovní sprcha

To však není vše, protože je výhodné věnovat se i prevenci před znečištěním. Prvním produktem, který nám v tom pomůže je plachta, protože ta brání padání nepořádku na hladinu. Dále si zmíníme sprchu. S takovou bazénovou sprchou ze sebe i plavek snadno smyjeme nepořádek, takže se nám nedostane do vody. Rovnou si můžeme koupit solární provedení, protože to nám ohřívá vodu pomocí slunečních paprsků. Takto má příjemnou teplotou, což je ideální pro lidi, kteří se nechtějí sprchovat ve studené.